Satış ve Danışma Hattı: +90 (212) 521 57 50 Türkçe

Projeksiyon Bakımı

Projeksiyon cihazları içerisinde birden fazla soğutucu fan bulunmaktadır. Bu fanlar cihaz içerisinde ortalama 1000 derecede çalışan projeksiyon lambası ile elektronik kartların soğutmasını sağlar. Fanların cihazla beraber sürekli çalışmasına bağlı olarak projeksiyonun bulunduğu ortamdaki tüm toz parçacıkları cihaz içerisine toplanır ve bu tozlar cihazın fanlarının tıkanmasına, lenslerin ve kartların kirlenmesine sebep olur. Fanlar soğutmasını tam anlamıyla yerine getiremediğinden dolayıda cihazda aşırı ısınmaya bağlı olarak kart arızaları, lambanın ömrünün kısalmasına / patlamasına ve ışığın geçtiği lenslerin kirliliğinden dolayı görüntü bozukluklarına sebep olur.

Bu nedenle cihazlarınızın uzun ömürlü kullanmak ve iyi bir görüntü alabilmek için periyodik zamanlarda bakımını yaptırmanız gerekmektedir.Betavizyon Projeksiyon olarak her marka ve modelde projeksiyon cihazlarınızın bakımlarını yapmaktayız.

 

Projeksiyon Bakımında neler yapıyoruz ?

Elektronik kartları
Power Kartı
Lamba Power Kartı
Projeksiyon Lambası
Lensler ve mercekler
Cihaz soğutucu fanları

 

Tüm plastik aksamını sökümünü yapıp, Lensler ve merçekleri parçalara ayırıp özel dalga havuzumuzda temizliğini sağlıyoruz. Kartlarızın ve plastik aksamın temizliğini yaptıktan sonra cihazınızı tekrar toplayıp 1 gün boyunca teste alıyoruz. Test sonuçlarında herhangi bir olumsuzluk olmadığı taktirde aynı iş günü içerisinde cihazınızı teslimata hazır hale getiriyoruz.

Aşağıdaki videomuzda projeksiyon bakımını gözlemleyebilirsiniz.

 

 

Teşekkür ederiz. Betavizyon Projeksiyon San. Tic. Ltd. Şti.